1. /
  2. Новини
  3. /
  4. Новини
  5. /
  6. МІКРОГРАНТИ НА РОЗВИТОК ВЛАСНОЇ...

МІКРОГРАНТИ НА РОЗВИТОК ВЛАСНОЇ СПРАВИ В МЕЖАХ ПРОЄКТУ «ЄРОБОТА» – ОДЕЩИНА У ТОП-5 РЕГІОНІВ ЗА КІЛЬКІСТЮ ПОДАНИХ ЗАЯВОК

На Одещині подали 673 заявки на суму понад 153 млн грн на отримання мікрогрантів для створення власного бізнесу в межах проєкту «єРобота», з них 469 вже опрацював «Ощадбанк», це 4 місце серед регіонів країни.

Переважна більшість заявників Одеського регіону планує спрямувати отримані кошти на придбання обладнання, закупівлю сировини та матеріалів для кафе чи ресторанів, перукарень та салонів краси, або для реалізації роздрібної торгівлі.

«Ощадбанком» погоджено 84 заявки на суму понад 19 млн грн,
19 заявників, вже отримали гранти на суму понад 7 млн грн.

Програма мікрогрантів на створення власного бізнесу розрахована як на досвідчених українців, так і на початківців. Для участі вони мають підготувати бізнес-план майбутнього підприємства та разом із заявкою подати через портал Дія. «Ощадбанк» здійснює оцінювання бізнес-плану, ділової репутації заявника, після чого учасник має пройти співбесіду у центрі зайнятості.

Рішення про надання гранту приймається Державною службою зайнятості. Кошти видаються на основі рейтингу: спочатку фінансування отримують заявники з найвищим балом. Розмір мікрогранту визначається відповідно до його запиту, але не менше 50 000 гривень та з урахуванням кількості робочих місць: 150 тисяч гривень, якщо підприємець створює одне робоче місце та 250 тисяч гривень – за два.

Нагадаємо, проект «єРобота» включає 6 грантових програм, спрямованих на стимулювання підприємницької діяльності. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства, підтримки ІТ-стартапів та старту в ІТ-сфері. 

Наразі прийом заявок на всі напрямки програми «єРобота»  триває. Подача заявки здійснюється через Портал Дія.